Tota la programació, els tràilers i horaris de “The Curts Festival”, el primer certamen de curtmetratges de Puçol

Tota la programació, els tràilers i horaris de “The Curts Festival”, el primer certamen de curtmetratges de Puçol

La primera edició del certamen de curtmetratges de Puçol ja té dates (del 26 al 28 d'octubre), ja té local (l'Espai Jove), ja té jurat (bo, d'eixos parlarem un altre dia) i té una programació definitiva: quatre sessions entorn de 90 minuts cada una, en les que s'agrupen una sèrie curts amb una certa afinitat temàtica.

La primera edició de The Curts Festival ultima els últims flocs, després d'haver confirmat els 28 curts a concurs i els 2 que seran exhibits en la secció informativa, que s'han agrupat per a la seua exhibició en l'Espai Jove en quatre blocs d'uns 90 minuts de duració cada u.

Les projeccions són el divendres 26 i el dissabte 27 a la vesprada i a la nit. A més, l'acte d'inauguració (el divendres a les 20 hores) comptarà amb la presència dels membres del jurat i les autoritats municipals, els que també estaran presents en l'acte de clausura i entrega de premis (el diumenge a les 20 hores).

Tot això en l'Espai Jove de Puçol.

Si vols la informació bàsica, ací tens el programa; si a més vols veure el Catàleg del certamen, al final de la notícia tens un enllaç per a veure-ho en format digital. I si et pica el cuquet, ja pots veure els tràilers de tots els títols en el Facefook de The Curts Festival.

DIVENDRES 26 D'OCTUBRE

18'30 h. 1a sessió: “X EL TEU, Puçol Jove” (1 h 25 min aprox.)
Abril, de Víctor Palacios 
Atracones,  de Bernabé Rico 
Carta a Sasha, de Javier Reverte i Andoni Jaén 
Cargols!, de Geoffrey Cowper 
Liebestraum no. 3, de Javier Jarillo 
Aquel no era yo, d’Esteban Crespo

20'00 h. Acte d'inauguració
Amb la presencia dels membres del jurat i autoritats municipals.

22'30 h. 2a sessió: “Somriures i llàgrimes” (1 h 30 min aprox.)
036, de Juanfer Andrés i Esteban Roel 
Dulce, d’Iván Ruiz Flores 
¡Beeeee!, d’Álvaro Oliva 
Alexis, d’Alberto Evangelio 
Crisis, de Rosa Márquez 
Life Vest Under Your Seat, de María Giráldez i Miguel Provencio
Adivina quién viene a comer mañana, de Pepe Jordana

DISSABTE 27 D'OCTUBRE

20'00 h. 3a sessió: “Ficció o realitat?” (1 h 15 min aprox.)
Homeless, de Enrico Esposito 
Violeta, la cortesana, de David Casals-Roma 
Olvido, de Javier Valenzuela 
Prólogo, de Lucas Figueroa 
Futbolistas, de Jesús Moreno 
Jacobo, de David del Águila 
Reflejos, de Juan López

22'30 h. 4a sessió: “Anima't, busca alternatives” (1 h 15 min aprox.)
Shoot for the Moon, de Casandra Macías Gago 
Grand Prix, de Marc Riba i Anna Solanas 
Pelirrojo negro, d'Alfonso Díaz i Luis Ángel Pérez 
Vía Tango, d’Adriana Navarro
Decapoda Shock, de Javier Chillón
Friendsheep, de Jaime Maestro
Dos promesas, una espera y una aparición, de Goyo Parreño
Leo creciente, de Rubén Mateo-Romero
La vida en la cima, de Javier Ojeda
Smile, de Zanoletty

DIUMENGE 28 D'OCTUBRE

20'00 h. Sessió d'Entrega de premis i acte de clausura.
Passe dels curts premiats.
Al finalitzar la projecció, xarrada col·loqui amb els premiats.

Informa: Sabín

 

Catàleg The Curts Festival

 

 

11 Octubre 2012
FaceBook  Twitter  

Altres