Balanç de dos jornades de futbol sala, del 25 d'octubre a l'1 de novembre

La jornada del 25 d'octubre no va ser massa bona per al nostre club, en el que a resultats es referix, perquè en algunes encontres, a pesar de la derrota, vam disfrutar… i vam patir amb el joc dels els nostres. La jornada d'Halloween… bo, és una jornada de por.

De moment són quatre els equips que millors resultats estan obtenint: l'Aleví A, amb dos victòries de dos partits disputats; l'Infantil A, que encara que no va tindre un bon començament i va perdre el partit de la primera jornada de lliga, després de dos victòries consecutives se situa en la quarta posició de taula; Juvenil B que seguix una trajectòria semblant a l'Infantil A, amb dos victòries consecutives; i finalment el Sènior masculí, que després de véncer a l'Atlètic Morvedre en la nostra casa, va haver de conformar-se de portar-se un punt de Vila-real, després de l'empat amb el Nules.

Els xicotets del club, Prebenjamins, que van iniciar la lliga sumant 3 punts, vam patir una contundent derrota enfront del Morvedre en sa casa, el passat 25 d'octubre, així que… una de freda i una de calenta, però a pesar de tot ens van fer disfrutar d'un gran partit en què ambdós equips van barallar des del primer a l'últim minut.

Els nostres Benjamins ho han provat tot, primer un empat, en la primera jornada; després una victòria, el 25 d'octubre,  i finalment una derrota. En el partit disputat la jornada del 25, després d'una primera part prou igualada, el Puçol aconseguix arribar al descans amb l'avantatge de 0-2 en el marcador, i en un segon temps en què ambdós equips lluiten pels tres punts són els nostres qui s'alcen amb la victòria amb un 2-5.

La jornada d'Halloween va ser poc propícia i el Benjamí va patir la seua primera derrota en un partit que va començar prou igualat, encara que en el segon temps nostre rival L'Armelar, va jugar millor les seues bases i es va alçar amb el triomf, deixant el marcador en 2-6.

El nostre equip Aleví B, en la jornada del 25 d'octubre patix una contundent derrota, davant del Jesús María A, en un partit molt complicat i encara que els nostres xics van treballar bé la defensa en zona i en la transició, la superioritat del rival va quedar patent. Resultat final: 0-11.

L'Aleví A, suma la seua segona victòria en la seua segona jornada de lliga, davant d'un rival tècnicament inferior que va posar als nostres en més d'un compromís, per l'excés de confiança.

L'inici del partit va ser, com havia de ser, el Puçol domina l'encontre i posa el marcador en 0-2 en poc de temps; però un fallada en la defensa li regala al local el seu primer tant. Poc després el València, després d'un xute “de sort” empata la encontre. Els nostres es posen les piles, reaccionen i aconseguixen arribar al descans amb la mínima avantatge (2-3).

Les paraules del míster en el descans pareixen fer efecte en l'equip que afronta la segona part de manera diferent. Els nostres xics ixen a per totes i el joc es desenvolupa pràcticament en el camp contrari, sense deixar al quasi oportunitats. Durant els últims de joc, el València es limita a ser un mer espectador ja que el Puçol fa el que vol pel camp i demostra la seua qualitat de joc. Els tirs a porta no van ser molt precisos i ens en vam anar amb un 2-6, a pesar dels nombrosos intents.

Els Infantils d'Alfredo (Infantil B) patixen la seua segona derrota consecutiva, en les jornades del 25 d'octubre i l'1 de novembre. Van començar la lliga amb empat, després d'un disputada encontre, però en el seu primer any en esta categoria les coses no seran res fàcils, encara que els nostres xics han demostrat que no es rendixen davant de res i que lluitaran fins al final.

L'Infantil A, està tenint millor fortuna que en la temporada passada i ja suma dos victòries i sis punts, després de tres jornades de lliga. En la seua primera victòria (25 d'octubre) enfront de La Salle, en sa casa, vam tindre nombroses ocasions durant el primer temps i vam aconseguir avançar-nos en el marcador a escassos minuts del final del primer temps.

En la segona part, els nostres no van abaixar la guàrdia i arriben a situar el marcador en un avantatjós 0-3. Encara que el local reduïx distàncies, poc pot fer davant de la superioritat del Puçol i després d'un penal, a falta de 3 minuts per al final, el nostre equip sentencia el partit (1-4).

El Cadet, equip dirigit per Ximo i Joan Moreno, no està obtenint bons resultats. Ha sigut difícil tindre una plantilla, a causa de la baixa d'alguns jugadors que han volgut provar sort en altres camps, i en este últim encontre va ser encara més difícil jugar amb l'absència d'Ismael, que estarà durant un llarg temps allunyat del terreny de joc a causa d'una malaltia.

Els nostres jugadors no estaven en el partit, els seus pensaments estaven més en el seu company que en el camp… encara així van lluitar i van posar tot el seu interés a marcar per a i dedicar-se el al seu número 5.

1021-futbol-sala-3

El Juvenil B suma ja sis punts en 3 partits disputats, no va tindre un bon començament de temporada, però amb dos victòries consecutives en la jornada del 25 d'octubre i la de l'1 de novembre, les expectatives són bones per a enfrontar-se al seu pròxim rival.

Els jugadors del Juvenil A, a pesar de tres derrotes en tres partits, alguna d'elles no merescudes, no estan disposats a tirar la tovalla i en cada partit ens demostren del que són capaços, encara que el seu esforç no es veja reflectit en el resultat.

Després d'última derrota patida el passat 25 d'octubre, el seu entrenador, Rubén Molero, ho resumia així: “El juvenil A ha perdut hui, tercera derrota consecutiva en la 1a divisió provincial. Però estos xavals són capaços de donar-los la volta a esta situació i a més sobrats. Estos són el grup de xavals que ens van fer disfrutar moltíssim en els seus dos anys de cadets, i en el primer de juvenils... en el que van pujar a 1a, així que cal recolzar-los fins al final, i confiar en ells... se l'han guanyat! Pròxim partit en casa, espere que el pavelló s'òmpliga per a recolzar els jugadors... fins al final. Podem!”.

Les nostres xiques, el nostre equip sènior Femení, una jornada més ens demostra que no es va a rendir mai, que podrà perdre, patir grans golejades, però que mai tiraran la tovalla. En esta última jornada, davant d'un fort rival com és l'Alcora l'equip dirigit primer per Aaron i més tard per Manolo, van lluitar des del primer fins a l'últim minut, fins a quedar sense alé, per a aconseguir algun tant a favor i evitar amb els gols del rival pujaren al marcador.

Després d'una primera part que va acabar amb 0-9, les nostres xiques no es van vindre baix i van acabar amb un molt honrós 1-10. Anime xiques, a continuar barallant!

I per a acabar un resum del que va ocórrer en l'últim partit del Sènior Masculí, que després d'una primera part un poc… “avorrida”, ens van fer patir en la segona per a acabar regalant-li dos punts al local.

Poc bagatge l'obtingut pel nostre equip sènior en el segon partit de lliga, ja que van fer mèrits de sobra per a haver-se portat el partit, encara que el resultat final reflectira un empat a 2 en el marcador.

A pesar de jugar fora de casa, el nostre equip va tindre en tot moment la iniciativa del partit i van ser els únics que van intentar emportar-se els tres punts ja que l'equip rival es va tancar darrere i es va deixar dominar en tot moment intentant la sorpresa eixint al contracolp, a pesar que mai va estar amb el marcador a favor. 

Quasi li ix bé la jugada perquè al primer gol del partit, marcat per Alberto, en una jugada de córner, quasi immediatament ens van empatar en un fallada defensiva despresa d'una falta treta. Els nostres van seguir intentant-lo a passar de la poca fortuna, ja que van desperdiciar una gran quantitat d'ocasions clares de gol fins que van tornar a avançar-se en el marcador per mitjà d'un gran gol de Pedro a l'enganxar un potent tir.

Però va tornar a ocórrer el mateix i pràcticament en la següent jugada ens tornen empatar en una jugada molt ràpida. A partir d'ací, un vull però no puc del nostre equip intentant marcar un nou gol, però va ser impossible davant de la falta de punteria en els metres finals.

En resum, un bon partit del nostre equip encara que no estiguera al nivell de l'anterior, jugat en casa, però que reflectix que els nostres xics van assimilant bé els conceptes del nou entrenador i tots estem esperançats que amb el temps l'equip adquirisca el nivell de joc i la consistència que s'intuïx.

Informa i fotos: Pepa Deogracia | Club Futbol Sala Puçol

fotos face

1021-futbol-sala-1

10 Novembre 2014
FaceBook  Twitter  

Altres